Da li je neko menjao standardne farove(H4 sijalice,"isarano"staklo),farovima sa projektorima?Negde sam cuo,da aftermarketski projektorski farovi,najcesce sluze samo za sminku,da,ustvari nije kvalitetno proracunato rasipanje i intenzitet svetla,tako da su manje efikasni od klasicnih.Nisam,bas,misljenja,da bi trebali biti losiji,naprotiv.Mozda se to odnosi na manje poznate proizvodjace?Iskustva,misljenja,procitani testovi....please?????Hvala!
Projector lights,angel eyes...
Collapse
X
-
Ovako:
12000
ako je kelvin u pitanju, onda je to temperatura boje svetlosti. Dnevna difuzna svetlost (oblacni dan) je 6500K i to je najbelija boja svetlosti. Sve preko toga odlazi u plavu (npr. 9500K boja suncanog dana na planini prekrivenoj snegom) pa onda u ljubicastu (11000K).
Ako je u pitanju jedinica cd (candela- sveca) to je oznaka za jacinu svetlosti
Poredjenja radi, sijalica od 100W (obicna, kucna) ima otprilike 100cd pa sad vi vidite koja je jednica u pitanju.
Pozdrav.Što više za što manje
Comment
-
-
Da, za temperaturu. Temperatura boje svetlosti je ona temperatura (u Kelvinima) koju bi trebalo da ima idealno crno telo da bi dalo svetlost identicnih k-ka kao i svetlost izvora ciju temperaturu boje imamo.
Obicna, gore pomenuta sijalica od 100W ima temeraturu boje 2900K (otprilike je to temperatura vlakna wolframa u sijalici - ali ne i tacno jer wolfram nije idealno crno telo).
E sad, lako je za izvore sa uzarenom niti (npr H4 temperatura je 3100-3300K pa je i belja). Ali sta je sa izvorima koje nemaju uzarenu nit? Npr. xenonska svetla (izvori sa elektricnim praznjenjem)?
e zato se boja svetlsoti izrazava u K.
pozdravŠto više za što manje
Comment
-
Comment