treba mi lap za fax, bitno mi je da dobro i brzo radi 3d render, recimo 3 ili 4G memorije, core 2 duo 2.0, i obavezno 512grafika, shta mi predlazete?
izbor laptopa
Collapse
X
-
Iskuliraj malo, MSI bi uskoro trebao da ima to što ti treba, sa 17" ekranom, zapravo gejmerski lapovi, oko 800-900 evrića. Mislim da ti se isplati da se strpiš ako zasad imaš na čemu bilo kako da radiš.Ne brže od života. Vodite računa sa kim sedate u kola kao suvozač.
-
-
pa trenutno slabo, imam singlecore 1.8 sa 1gb rama
kada bi to moglo da izadje?
trenutno mi je izbor na http://www.itsvet.com/proizvod/acer-..._laptop/3/1867
ukoliko mogu da prosirim ram do 4gb
Comment
-
-
Zbog sigurnosti, stabilnosti i kvaliteta ti preporucujem neki Dell ili Toshibu, ali su osetno skuplji od MSI-a i Acera koji su ipak druga liga.
Moras da kazes koja cifra je prihvatljiva kako bi dobio konkretnije predloge.
Inace, kao sto si vec i sam rekao, c2d i 4gb obavezno!!
Comment
-
-
Nemoj da te pokoleba ova ATI grafika, radi se zapravo o solidnoj GPU jedinici i po performansama je konkurencija GeForce-u 8600M GT. Naravno da nije u pitanju vrh ponude ali ova verzija kartice iz serije 3600 je vec duzhe vreme (shto se kompjuterske tehnologije tiche) na trzhishtu tako da...
Inache, ako idesh na AMD sistem onda obavezno gledaj da ga uparish upravo sa ATI grafikom, jer oni saradjuju veoma blisko i sistemi izradjeni u kombinaciji AMD-ATI rade odlichno i maksimalno su kompatibilni. Imam upravo takav notebook, i evo preko godinu dana od kupovine sa njim nisam imao nijedan problem.
Evo i dokaza o partnerstvu i saradnji izmedju AMD-a i ATI-ja:
http://ati.amd.com/products/radeonhd360 ... ducts.html
Znachi, nemoj da imash averziju prema ATI-ju, i nemoj da te samo ova chinjenica odbije od kupovine. Ne znam kakva je ta Toshiba i ne ulazim u to, samo ti kazhem da ne treba da sumnjash u Radeon seriju, a narochito ako je uparena sa AMD-ovim procesorom.
Comment
-
-
Ta Toshiba je sasvim korektna.
Što se Acera i MSI tiče, više ne važi ta priča da su oni druga liga, a Toshiba ili Dell prva. Zapravo Dell se tu malo finišom izdvaja, a ni Toshiba više nije cvećka - imam jednu fensi narandžastu 17" Toshibu Sattelite, i ne oduševljava izradom niti malo.
Unutra su komponente kod svih njih zapravo iste ili veoma slične, nema tu mnogo egzibicija.
4Gb RAM-a nije problem, možeš u svaki da staviš toliko, a RAM je sad gotovo besplatan.Ne brže od života. Vodite računa sa kim sedate u kola kao suvozač.
Comment
-
-
Ne možeš da staviš u svaki toliko rama, a i gde može obično izbacuješ sav koji je unutra i kupuješ sve novo, a razlike postoje i to velike i u brzini i u trajanju baterije i u funkcionalnosti... Imam prilike da radim na svemu, evo ti primer dva na papiru i običnom čoveku vrlo slična modela:
FSC V5535 15.4" T2410 2GB 160GB
HP 6720s T2410 15.4" 2GB 250GB
sa približno istom cenom, ali drastično čak i na prvi pogled različitim performansama u korist HP-a po svim pitanjima. Dell i Toshiba su kategorija za sebe (Sattelite PRO serija, kao i današnja Tecra su uvek bile klasa za sebe)
Ako si baš zapeo za: http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/O ... ra=9013056Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
11.04. 0:12 #2
Rule #51: Sometimes — You're Wrong!
Comment
-
-
posle citanja odgovora swveo sam izbor na sledeca dva modela:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/toshi ... d-157.html
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/O ... ra=9013056
na papiru karakteristike su iste, s tim sto je acer skuplji 26000, a ne vidim neki poseban razlog tome?
Comment
-
-
Nisu iste, prvi je AMD, drugi je Intel. Vidim da ovaj drugi ima neki specijalan ekran, ali sarezolucijom. Nisam siguran koliko je ovaj drugi pametna kupovina, potpuno je specifičan.
Prvi nema potpune podatke, u pitanju je AMD Turion, 15.4" TrueBrite 1280x800...
Ti sjajni ekrani su najgora stvar na svetu ikad izmišljena - imam takav na ovoj mojoj Toshibi.
Ako već juriš grafiku cenim da ćeš imati veliki benefit od 17" wide, 1440x900, posebno što ti računari često imaju i numeričku tastaturu i vrlo su elegantni za rad.
Mogu za vikend da donesem moju Toshibicu sa posla, pa ako te interesuje da vidiš kako to izgleda, kako je počela da se raspada, iako joj još ni garancija nije istekla, da nije više od 3put iznešena iz kancelarije i sav svoj radni vek je provela na stolu tamo, sa mnom kao jedinim korisnikom, koji ekstremno pazi na te stvari.Ne brže od života. Vodite računa sa kim sedate u kola kao suvozač.
Comment
-
-
slazem se sa tvrdnjama da je Dell i Toshiba najbolje u ponudi laptop-ova
koliko sam cuo posto se ne bavim tim poslom ali imam dovoljno znanje oko tehnike, jedno je desktop kompjuter koji sam sklapas a drugo je laptop gde sve komponente moraju da budu izuzetno sinhronizovane jedna sa drugom sto zbog potrosnje i ustede energije to i zbog krajnjih performansi
samo neka mi neko kaze, posto t ne znam, kakvi su ovi sony vaio, ozgledaju najkompletniji i u rangu sa dell samo ih nikada nisam prakticno probao tako da ne bih znao... po meni je dell prvi i to sa intel procesorom, za dobar intel ne treba zaliti para
Comment
-
-
Nije bitan samo procesor (intel naravno), nego cela tehnologija izrade koja se zove Centrino i koja garantuje performanse, potrošnju i ostalo... Iimaš intela na SIS čipsetu (neki modeli fujitsu siemensa) kojima baterija traje bukvano 40 minuta, a ne rade nikako.
Sony, generalno dobar, užasno skup, i po meni preterano kvarljiv, ili možda samo suviše nežan za moje programere.Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
11.04. 0:12 #2
Rule #51: Sometimes — You're Wrong!
Comment
-
-
Jeste da je malo off-topic ali samo da se nadovezhem "ukratko"
Mislim da su Toshiba, Dell i IBM bili donedavno definitivno ispred ostalih, ali recimo u poslednje vreme se taj jaz skracuje, nestaje. Naravno, ostaju Sony recimo i Alienware kao high-end reshenja ali je problem shto ako vam padne na pamet da ih kupite moracete prvo da zalozhite kucuU poslednjih 9 godina sam imao prilike da se "druzhim" sa nekoliko brendova i nekoliko tipova notebook uredjaja, shto na poslu kao sluzhbene shto kao personalne uredjaje, i utisci mi nisu bash u fazonu "crno i belo". Danas skoro pa svako zna da napravi valjan notebook, vecina delova koji idu i u Toshibu i u Dell se ionako izradjuje u Kini, Tajvanu ili nekoj trecoj azijskoj egzotici, tako da se ne mozhe reci da je kvalitet izrade ono shto ih razdvaja. Svi oni imaju iste "snabdevache", od barebone reshenja do periferinih uredjaja, i ono gde se odredjena prevaga pravi medju njima je zavrshan kvalitet, odziv tastera, ergonomija, ili mozhda ponuda "third party" softvera i gratis CD-ova koji dolaze u paketu. U zadnje vreme ovi mali igrachi daleko veci proboj prave na polju podrshke krajnjim korisnicima i tehnichke sluzhbe, gde sam u dva navrata imao prilike da se razocharam kad su "veliki" Toshiba i Dell bili u pitanju.
Ono shto hocu da kazhem je da se i u IT industriji deshavaju iste stvari kao i kad je automobilska industrija u pitanju. I ovde "premium" proizvodjachi znaju da kiksnu, ili da se "vade" na konto brenda, ali kupci sve manje znaju da prashtaju to, tim pre shto za svoj "oproshtaj" moraju prilichno vishe da plate zbog tog "premium" renomea.
Acer, Lenovo (za manje upucene: nekadashnji IBM, sada u vlasnishtvu Kineza), Microstar i josh par brendova su napravili ogroman pomak u pogledu kvaliteta kad je u pitanju proizvodnja notebook rachunara, i u prilog tome dovoljno govore podaci o njihovom ucheshcu na trzhishtu. Danas vecina modela upravo ovih proizvodjacha u masi uporednih testova renomiranih magazina ili website-ova koji se bave IT tematikom dobija preporuku ili "best buy" epitet, a to je sasvim dovoljna preporuka za ogromnu vecinu korisnika...
Toshiba verovatno da i danas pravi najkvalitetnije notebook uredjaje, ali je to relativno i zavisi od serije do serije i modela do modela. Evo, primera radi ovaj model koji se pominje upravo u ovoj temi (300) je na renomiranom i vrlo objektivnom site-u notebookcheck dobio 75 od ukupno 100 bodova. Pitanje je koliko je to dovoljno da bi se opravdalo i ime a i cena koja je primetno veca od mnogih drugih konkurenata drugih brendova koji su test proshli sa uspehom daleko vecim od 75 %. I u samom zakljuchku tog testa pishe isto, dovoljno za prolaz, nedovoljno za Toshibu.
Dell je danas recimo u masi proseka, nije vishe ono shto je bio iako se po broju prodatih modela josh uvek istiche medju prvima. Medjutim, kao shto se zna, nije nuzhno i najbolje ono shto se najvishe i prodaje, tako da... Elem, ja sam na poslu imao prilike da radim sa nekoliko razlichitih modela i mogu reci da sam neprijatno iznenadjen iskustvima sa tim brendom. Na prvom koji je naravno doshao nov, u kutiji i sve po redu, je recimo "Space" taster pocheo da ispada buvalno par meseci od pochetka upotrebe, a ja sam bio jedini koji je radio na njemu. A naravno da nisam jeo burek po njemu i nisam kuckao petama u medjuvremenu... Jednostavno, tastatura ochajna, lak se po obodima oljushtio vrlo brzo, ekran sa par mrtvih piksela, gumene potporne "nogarice" su poispadale za kratko vreme...
Medjutim, sve je ovo shto se utisaka tiche brzo palo u vodu kad sam na poslu dobio noviji notebook, Dell Inspiron. I taman kad sam nakon par nedelja pomislio da je ovo mnogo bolje, robusnije i kvalitetnije nego li prethodnik jer su tasteri josh uvek bili na mestu, lak je bio postojan a ekran sasvim solidan, notebook je jednostavno pocheo da - se gasiZnachi, iz chista mira i u sred posla krene "shutdown procedura" i lap se ugasi. Po par puta na dan. Naravno prijavim sve tehnichkoj sluzhbi, oni preuzmu lap i sledeceg dana dobijem nazad rachunar sa nepomenom da ovaj rachunar ne smem da preopterecujem
A nije da sam do tad igrao Doom III i istovremeno ripovao DVD, najobichnija kancelarijska upotreba i internet. Problem je nastavio da se ponavlja i onda sam tek prochachkao internetom i saznao u chemu je problem. Dell je napravio neverovatan propust time shto je napravio notebook sa dual core jezgrom na koje je postavio "minimalac" od kulera, i chim procesor krene da radi "punom parom" dolazi do aktivacije bios-a koji sprechava pregrevanje time shto gasi notebook.
Situaciju sam donekle reshio tako shto sam notebook na poslu postavio na "klocne"
tako da je disipacija toplote sada bolja, i ako ne koristim istovremeno vishe od 2 aktivna programa ne dolazi do gashenja. I sve ovo na NOVOM Dell Inspiron notebook-u. Na Dell-ovom site sam nashao i lichno "priznanje" da kompletne serije 5000 i 6000 imaju tih problema, i da se korisnici "ohrabruju" da daju feedback Dell-u. Naravno, nikakva nadoknada se i ne pominje...
Ja lichno sam nakon dve Toshibe (Pro Satellite) i jednog Sony Vaia proshle godine kupio - MSIMozhda je bilo tu i znatizhelje, ali definitivno sam imao dovoljno iskustva da vishe ne jurim za imenom tek toga radi. Sa Vaio-om sam imao odlichna iskustva ali jbg. koshtao je toliko koliko vredi, a i preko toga. Debelo... Toshibu sam otpisao nakon neprijatnog iskustva sa malim problemom i njihovom tehnichkom podrshkom koja je problem napravila josh vecim, a i sit sam ih vishe shto guraju grafichke kontrolne jedinice druge i trece klase, uglavnom Intelova reshenja koja ne podnosim i koja imaju kompatibilnih problema sa skoro svim i svachim
Za bukvalno polovinu novca u odnosu na to koliko bi me koshtalo kod Toshibe, kupio sam MSI notebook istih specifikacija ali sa vecim ekranom, vishe RAM memorije i u aluminijumskom kucishtu, tako da je ovo jedan od retkih notebook-ova koje kad podignete drzheci ih samo za jedan "coshak" - necete chuti nikakvo krckanje ili pucketanje plastikeOvaj notebook koristim oko godinu dana i nisam imao nikavih problema, a ni potrebe za kontaktiram tehnichku sluzhbu. I kad smo vec kod toga - MSI pod garancijom nudi "72 hours pick & return" uslugu servisiranja za 3 radna dana, notebook shaljete i dobijate nazad poshtom, sve na rachun MSI-ja, naravno. I josh dalje, ova garancija vazhi na podruchju cele Evrope, tako da nema shanse da se ovi "lokalci" vade na bilo koji nachin... Sa matichnog site-a ima uvek kvalitetnog softvera za nadogradnju i drivera, bios-a i sl. a na globalnom forumu se reshavaju sve nedoumice i dobijaju pravi saveti od nekolicine iskusnih moderatora, moguce likova iz MSI-ja. Shto se mene tiche, idila, u poredjenju sa iskustvima koja sam imao po ovom pitanju sa Toshibom i Dell-om. Ali, to je ionako za neku drugu prichu, i sa ovom sam preterao...
Ono shto htedoh da kazhem... Nije vishe sve crno i belo, mnogo je tu vishe sivila u koje se ogromna vecina njih utapa.
Pitanje je samo - po kojoj ceni
Comment
-
Comment